Domov « Nazaj

Novi Marof, 22. - 23. 4. 2017

Pravo aprilsko vreme in kljub hladnemu vetru in dežju, ob zaključku dirk, je bila vročica v glavah tokratna glavna tema dirke v Novem Marofu.

V tej sezoni smo prvič dočakali tudi pravo aprilsko dirko, ki je postregla s skoraj vsemi vremenskimi pogoji (razen snega in toče) v vseh razredih. Sobotni treningi so potekali v prijetno toplem in večinoma sončnem in povsem suhem vremenu, kar pa nikakor ni veljalo za nedeljske dirke.

Tokrat so bile na sporedu kar tri dirke in sicer: Sportstil pokal, CEZ (Central European Zone) in Hrvaško državno prvenstvo. Mi smo se tokrat odločili, da nekaj točk poizkusimo pridobiti tudi v pokalu CEZ-a. Nedeljsko jutro je že pokazalo nekaj aprilskega vremena, saj je zgodnji jutranji rahel dež ponehal okrog 7.00 ure zjutraj. Warm-upi, ki so se začeli ob 7.30 uri, sledile so kvalifikacije s pričetkom nekaj pred 11.00 uro. Ob 13.00 uri je bila slavnostna otvoritev dirke, kar je bilo žal občutno prepozno, saj je bilo potrebno izpeljati še po dve dirki iz vsakega razreda.

Na kvalifikacijah si je v razredu Rotax Max Junior v zadnjih minutah prvo mesto privozil Nik Štefančič, na drugi štartni položaj se je uvrstil Matija Jurišić, na tretjega pa Jan Pokos. Sledili so: Mark Škulj, Mark Mramor, Nik Prunk, Stefani Mogorović, Sandro Budiselić, Jovan Pavićević, Mateja Soldat, Matic Kolmanič, Nikola Tošić, Luka Raspor, Nejc Preša in Franko Škugor. Tokrat je bil ta razred eden izmed številčnejših, saj je bilo na štartu prve dirke tokrat 15 dirkačic in dirkačev.

Kmalu po uradni otvoritvi je pričelo deževati in v razredu Rotax Max Mini in Micro je bila steza mokra, pokazalo se je sonce in pred štartom dirke v razredu Rotax Max Junior je nastala dilema, katere pnevmatike uporabiti. Ker je pred štartom sijalo sonce, smo se za Nika odločili za pnevmatike za suho stezo, kar pa se je kmalu po štartu pokazalo za napačno odločitev, saj se je sonce skrilo in Nik tako ni imel nikakršne možnosti, da bi dosegel več kot 12. mesto, čeprav je štartal iz 1. mesta. Prav tako, kot v našem taboru, so se za pnevmatike za suho stezo odločili tudi v taboru Matije Jurišića in Nikole Tošića – nihče od fantov ni imel možnosti za višje uvrstitve. Tako je ciljno črto prvi prevozil Jan Pokos, le slabe pol sekunde za njim, se je na drugo mesto uvrstil Nik Prunk, tretje mesto pa si je privozil Mark Mramor. Sledili so: Jovan Pavićević, Mateja Soldat, Stefani Mogorović, Luka Raspor, Matic Kolmanič, Nejc Preša, Franko Škugor, Sandro Busidelić, Nik Štefančič in Matija Jurišić. Dirke ni zaključil Nikola Tošić, Mark Škulj pa je bil zaradi neljube tehnične napake žal diskvalificiran.

Druga dirka pa je prinesla novo presenečenje: steza je bila povsem suha, sijalo je sonce a iz daljave se je nezadržno približevala nova gmota temnih oblakov. Vremenska grožnja do konca dirke razreda Rotax Max Junior tega tekmovanja ni ogrozila. Iz prve štartne vrste sta tako štartala Jan Pokos in Nik Prunk, Nik Štefančič žal iz 6. vrste, kot 12. Je pa Nik uprizoril fantastično predstavo in že v četrtem krogu prevzel vodstvo, ki mu ga je uspelo zadržati do konca dirke in na naše veselje in žalost drugih, prvi prevozil ciljno črto. Na drugo mesto se je uvrstil Jan Pokos, na tretje pa Mark Mramor. Marku Škulju se je iz zadnjega mesta uspelo na koncu prebiti na 5. mesto, se je pa kar nekaj krogov pred koncem z Nikom Prunkom boril za 4. mesto. Sledili so: Matic Kolmanič, Matija Jurišić, Luka Raspor, Jovan Pavićević, Stefani Mogorović, Sandro Budiselić, Nejc Preša, Nikola Tošić, Mateja Soldat in Franko Škugor.

Žal pa se je po prihodu dirkačic in dirkačev v parc-ferme med mehaniki (beri: starši) v večih kategorijah odvijale prave male vojne o legalnosti kartov in motorjev in ... Pa pustimo to. Ne pogrevajmo. Raje bodimo vsi športni in pojdimo oz. se peljimo naprej.

Vsi, zaenkrat še neuradni rezultati, so dostopni na povezavi http://akk-zanatlija.hr/2017/04/24/rezultati-utrka-1-memorijal-roberto-raus/, kjer si lahko ogledate rezultate tudi ostalih razredov.